VI Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa 14 kwietnia 2019

VI Niedziela Wielkiego Postu

14 kwietnia 2019

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na nasze inwestycje – w tym tygodniu złożono:
    – 100 zł od p. Bernadety i Stefana Deik

– 400 zł – Róża Różańcowa św. Łucji

– 220 zł – od mieszkańców Welogłów

– 850 zł – ofiarodawcy – parafianie, którzy pragną pozostać anonimowi

Obecnie posiadamy więc 6.898 zł.

W dalszym ciągu można składać ofiary

Dzisiejsza kolekta w Zagórzycy zostanie przeznaczona na ten cel.

Bardzo dziękuję parafianom, którzy złożyli ofiarę:

– 50 zł – na ikonę M.B. Nieustającej Pomocy – ofiarodawcy także pragną pozostać anonimowy.

Bardzo serdecznie, jeszcze raz dziękuję za ofiary do Grobu Pańskiego mieszkańcom:

– Mianowic – 400 zł

– Sąborza – 350 zł

– Karżniczki – 350 zł

–  Zagórzycy 490 zł

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy najświętszy tydzień w całej liturgii Kościoła – Wielki Tydzień. Zapraszam do licznego udziału w Triduum Paschalnym – kiedy będziemy przeżywali: mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

WIELKI CZWARTEK – w tym dniu wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia o godz. 10.00 – w liturgii pod przewodnictwem J. E.Ks. Bpa Ryszarda Kasyny, w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, będę koncelebrował Mszę Krzyżma św.

W naszej parafii celebrować będziemy Mszę Wieczerzy Pańskiej:

w Damnicy o godz. 17.30

w Zagórzycy o godz. 19.00 – podczas której zostaną poświęcone i rozdane  książeczki do nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych.

WIELKI PĄTEK – jest jedynym dniem, kiedy nie sprawuje się Mszy św. Jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. Tego dnia uczestniczymy w Liturgii Słowa, Komunii Św. i Adoracji Krzyża. Po liturgii następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i Adoracja.  Ofiary składane w czasie liturgii Wielkiego Piątku są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Patek obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ale i post ścisły.

Liturgia Wielkiego Piątku:

Domaradz – godz. 16.00

– Damnica – godz. 17.30

– Zagórzyca – godz. 19.00 – adoracja do godz. 21.00 i okazja do sakramentu pokuty.

WIELKA SOBOTA – przed południem poświęcimy pokarmy. W tym dniu adorujemy Pana Jezusa w Grobie – w Zagórzycy od godz. 16.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się od poświęcenia ognia i Paschału:

– Zagórzyca godz. 19.00

REZUREKCJA:

– Zagórzyca – godz. 6.00

– Damnica – godz. 8.30

– Domaradz – godz. 10.30

– Zagórzyca – godz.12.00

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY porządek Mszy św.:

7.30 – Domaradz

9.00 – Zagórzyca

10.30 – Damnica

12.00 – Zagórzyca

Kolekta tego dnia zostanie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W wielkim Tygodniu – Kancelaria parafialna jest nieczynna