WNIEBOWSTĄPIENIE
PANA JEZUSA
17 maja 2026
- Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- Miesiąc maj jest poświęcony Najświętszej Maryi Panny. Litanię loretańską śpiewamy przed Mszą św. oraz przy kapliczkach rozsianych po naszej parafii.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli osoby poszkodowane w wyniku pożaru i utraty dachu nad głową. Zebraliśmy 12.000 zł, które zostaną poszkodowanym. Przy tej okazji serdecznie dziękuję OSP w Damnicy za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy przed naszymi kościołami.
- We wtorek i czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. na próbę.
- W środę zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W czasie adoracji okazja do sakramentu pojednania i pokuty. O godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
- Zachęcam do wsparcia zbiórki na wymianę pokrycia dachu na kościele w Zagórzycy. Mamy już zakupiony materiał za 40.000 zł i na koncie parafialnym mamy zdeponowane 34.933 zł. Za wszystkie ofiary już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziękuję ofiarodawcom:
– Ofiarodawcy anonimowi– 200 zł
– Ofiarodawcy anonimowi – 400 zł
- W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
- Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Aleksandra Malczyk, stanu wolnego, Czarna Łąka
– Przemysław Golański, stanu wolnego, Damnica zap. II
– Nikola Michalska, stanu wolnego, Domaradz
– Arkadiusz Pelowski, stanu wolnego, Rogowica zap. I
9. Na nadchodzący tydzień życzę wieli łask Bożych, opieki Matki Bożej
oraz opieki naszego patrona Św. Józefa.