Ogłoszenia

VI NIEDZIELA PO ZMARTWYCHWSTANIU 10 maja 2026

VI NIEDZIELA

PO ZMARTWYCHWSTANIU

10 maja 2026

  1. Miesiąc maj jest poświęcony Najświętszej Maryi Panny. Litanię loretańską śpiewamy przed Mszą św. oraz przy kapliczkach rozsianych po naszej parafii.
  2. W związku z pożarem i utratą dachu nad głową przez naszych parafian dzisiaj wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym. Bardzo dziękuję Strażakom z OSP w Damnicy za pomoc w organizacji tej zbiórki. Już dzisiaj zapraszam na Mszę św. w intencji Strażaków i ich rodzin w środę na godz. 18.00 do Damnicy.
  3. We wtorek zapraszam na wspólną modlitwę o urodzaje – przed Mszą Św. w procesji będziemy prosili Pana Boga by pobłogosławił pracę rolników i obdarzył ich sprzyjającą pogodą
  4. W środę zapraszam na pierwsze nabożeństwo fatimskie do Zagórzycy na godz. 19.00. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą św., po której odmówimy modlitwę różańcową. Przy tej okazji dziękuję ofiarodawcom kwiatów do figury fatimskiej. Jednocześnie pragnę poinformować, że już zgłosili się ofiarodawcy na miesiąc wrzesień – wszystkie osoby, które pragną ofiarować Matce Bożej kwiaty na poszczególne dni fatimskie mogą to uczynić kontaktując się wcześniej z kancelaria parafialną.
  5. W piątek ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – w intencji naszego SEMINARIUM DUCHOWNEGO PELPLINIE od godz. 17.45
  6. W czwartek odwiedzę osoby chore i starsze z posługą sakramentalną od godz. 7.30.
  7. Spotkanie dzieci do I Komunii Świętej w czwartek po Mszy Św.
  8. Zachęcam do wsparcia zbiórki na wymianę pokrycia dachu na kościele w Zagórzycy. Mamy już zakupiony materiał za 40.000 zł i na koncie parafialnym mamy zdeponowane 57.833 zł. Za wszystkie ofiary już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziękuję ofiarodawcom:

– p. Kotłowskiej – 200 zł

  1. Zapraszam do udziału w pielgrzymce parafialnej Kowno, Wilno, Troski i Studzieniczna w dniach od 19 do 22 października 2026 r. Kosz pielgrzymki 1.700 zł (obejmuje zakwaterowani, wyżywienie, ubezpieczenie oraz przewodników). Program pielgrzymi jest opublikowany na stronie internetowej. Pozostało tylko kilka miejsc – 6 wolnych miejsc.
  2. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Aleksandra Malczyk, stanu wolnego, Czarna Łąka

– Przemysław Golański, stanu wolnego, Damnica zap. I

12. Na nadchodzący tydzień życzę wieli łask Bożych, opieki Matki Bożej

oraz opieki naszego patrona Św. Józefa.