Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa – 12 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość

Zmartwychwstania

Pana Jezusa

12 kwietnia 2020

  1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki, uzdrawia i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył.

  2. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za życzenia z okazji ustanowienia kapłaństwa oraz Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  3. Dziękuję państwu Barbarze i Andrzejowi Walczak z Bięcina za złożenie ofiary 200 zł na pomnik św. Jana Pawła II , który w swej pierwotnej idei miał być pamiątką, dla następnych pokoleń, 100 – lecia urodzin Karola Wojtyły. W obecnym czasie nabiera jeszcze dodatkowego wymiaru – świadectwa i wdzięczności za ocalenie w czasie światowej pandemii Koronawirusa.

Ofiarodawcy, którzy pragną pozostać anonimowi na ten cel złożyli 300 zł.

Pragnę podziękować także państwu Zofii i Mieczysławowi Paszkowskim z Sąborza, którzy na konto parafialne przekazali 300 zł na opłatę za rachunki energii elektrycznej.

Wszystkim składam serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. W związku z trwającą pandemią i wprowadzonymi ograniczeniami, pragniemy poinformować, że I Komunia św. dzieci klas III odbędzie w późniejszym terminie.

  1. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego – już dzisiaj zachęcam do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego – proszę o miłosierdzie dla nas i świata całego.

  2. Osoby, które mają zamówione intencje Mszy św. proszę o poinformowanie mnie czy będą obecne na liturgii, gdyż wiele osób chciałoby skorzystać z tej okazji udziału we Mszy św. Proszę, aby dzień wcześniej telefonicznie poinformować mnie o udziale w liturgii.

Jednocześnie osoby które pragną uczestniczyć we Mszy św. a nie mają zamówionej intencji proszę by poprzez smsa poinformowały mnie o takiej chęci (podajemy: Imię i Nazwisko oraz miejscowość) – stopniowo będę je zapraszał na liturgię. Wiele osób pytało o taką możliwość ustnie lecz nie znam wszystkich numerów telefonów.

  1. Całą naszą parafię i jej mieszkańców w tym trudnym czasie zawierzam Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz św. Józefowi Oblubieńcowi NMP.