Ogłoszenia

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA !

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ 

ALLELUJA ! 

Drodzy Siostry i Bracia! 

Przed chwilą znowu odezwały się dzwony naszego kościoła parafialnego a świątynia wypełniła się światłem Chrystusa i radosnym Alleluja! 

W tę błogosławioną noc, „jedyną, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa”, biegnę od pustego grobu Pańskiego, aby Wam zwiastować radość wielką: Chrystus prawdziwie zmartwychwstał – alleluja! 

Przy tej okazji składam każdemu i każdej z Was świąteczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który zwyciężył śmierć i pokonał szatana, każdego dnia uwalnia Was od lęku i rozpromienia ciemności współczesnego świata blaskiem swojej obecności 

Niech ten wyjątkowy czas będzie okazją odnajdywania piękna i wyjątkowości ludzkiej egzystencji. W tych dniach każdy z nas niech trwa w dziękczynieniu za dar życia ziemskiego i wiecznego. 

Biegnijcie więc i Wy do grobu, by na własne oczy przekonać się co naprawdę się wydarzyło. Usłyszycie zapewne te słowa, którymi dzisiaj napełniła się nasza świątynia: „Wy się nie bójcie ! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał jak zapowiedział: Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam  Go ujrzycie”. 

Kiedy więc będzie wracać od pustego grobu nie zapomnijcie powiedzieć Jego uczniom: „Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam  Go ujrzycie”. 

Zasiadając do wspólnego świątecznego śniadania rozmawiajcie z najbliższymi o tym wszystkim co się wydarzyło, a On, jak w Emaus objawi się waszym oczom. 

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Chrystusa ! 

Ks. Marcin Baska 

Zagórzyca, Wigilia Paschalna A.D. 2020 

 

https://www.youtube.com/watch?v=k1REkbHNyOk 

 

https://www.youtube.com/watch?v=I_pWgNzrLII