Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niepokalane Poczęcie N.M.P. II – Niedziela Adwentu 8 – grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niepokalane Poczęcie N.M.P.
II Niedziela Adwentu
8 grudnia 2019

1. Zapraszam na godz. 12.00 do kościoła w Damnicy na nabożeństwo: „Godzina Łaski dla świata”, które poprowadzą Róże Różańcowe.
2. Już po raz dwudziesty, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.
3. Dziękuję mieszkańcom Sąborza, którzy złożyli ofiarę 300 zł na dekorację Bożonarodzeniową kościoła parafialnego.
4. Zapraszam wszystkich do udziału w Roratach:
– w Zagórzycy – wtorek i czwartek o godz. 17.00
– w Damnicy – środa i piątek o godz. 18.00
– w Domaradzu – sobota o godz.17.00
Dzieci przychodzą na tę Mszę św. z lampionami.
5. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się informacja o konkursie na wieniec adwentowy. Prace można składać w zakrystii kościoła parafialnego w dniach od 8 do 12 grudnia br. Wszystkie wieńce zostaną wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w SP w Zagórzycy a dochód z nich zostanie przekazany osobom najbardziej potrzebującym.
6. Wychodząc z kościoła można nabyć: świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – w cenie 8 zł oraz opłatek na stół wigilijny.
7. W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można artykuł ks. Sławomira Kunki zatytułowany „Jedyna, która mogła zostać Matką Chrystusa”. Autor pisze w nim, dlaczego Dziewica Z Nazaretu została Matką Chrystusa.
„Jak jeden dzień” – to rozmowa z ks. Ireneuszem Smaglińskim, dyrektorem Radia Głos, radia które właśnie świętuje 25-lecie powstania.
W artykule zatytułowanym „Jestem Twoją córką” poznamy wzruszającą historię dziewczyny, która w dorosłym życiu dowiedziała się, że była adoptowana i postanowiła odszukać swoich biologicznych rodziców.
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ryszard Handzelewicz. We wtorek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Łukasza Szczepaniaka. Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu.
9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.