Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, który dedykowany jest tajemnicy rzeczywistej obecności Pana Jezusa pod postacią Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku pragniemy jako ludzie wiary odnowić szacunek do Dnia Pańskiego czyli niedzieli.
 2. Adwent to również czas kiedy z Kościołem powszechnym wołamy: Marana tha– przyjdź Panie Jezu. Od pierwszej niedzieli adwentu do dnia 16 grudnia liturgia będzie nam przypominała prawdę o oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana Jezusa. Od 17 grudnia do wigilii Świat Bożego Narodzenia liturgia pomoże nam przygotować się duchowo do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Już dzisiaj zadajmy sobie pytanie: jakie chcę podjąć działania w sferze duchowej aby moje oczekiwanie wydało dobre owoce?, co pragnę zmienić w moim życiu by u kresu tego okresu moja radość była rzeczywistą radością z Narodzenia Pana Jezusa w mojej duszy?

Oby nie był to czas ludzi zabieganych i zmęczonych, zapominających o istocie tego okresu: czuwaniu, modlitwie i sakramentach św.

Można zgłaszać osoby starsze i chore do spowiedzi i Komunii św., które odwiedzę 6 grudnia z posługą sakramentalną.

 1. Zapraszam wszystkich do udziału w Roratach:

– w Zagórzycy – wtorek i czwartek o godz. 17.00

– w Damnicy – środa i piątek o godz. 18.00

– w Domaradzu – sobota o godz.17.00

Dzieci  przychodzą na tę Mszę św. z lampionami.

 1. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się informacja o konkursie na wieniec adwentowy. Prace można składać w zakrystii kościoła parafialnego w dniach od 8 do 12 grudnia br. Wszystkie wieńce zostaną wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w SP w Zagórzycy a dochód z nich zostanie przekazany osobom najbardziej potrzebującym.
 2. 6 grudnia wspominamy św. bp. Mikołaja – na stronie internetowej znajdują się informacje dotyczące możliwości partycypacji w akcji „Kartka do św. Mikołaja”, której celem jest przygotowanie upominków dla dzieci naszej parafii. Mikołaj przybędzie wozem strażackim do naszej parafii 8 grudnia i po Mszy św. o godz. 10.00 w Damnicy oraz 11.15 w Zagórzycy będzie nagradzał dzieci.

Zachęcam osoby prywatne i instytucje z terenu naszej parafii do partycypacji w tej akcji poprzez ofiarowanie słodyczy, które można składać w bibliotece w Damnicy, lub u ks. Proboszcza, lub skontaktować się ze św. Mikołajem pod numerem: 513 599 831. Już dzisiaj dziękuję Strażakom z OSP w Damnicy, „Stowarzyszeniu  Na Tak” oraz wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrej woli.

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

– I czwartek miesiąca – zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. o godz.17.00. Będziemy się tego dnia modlili za Kapłanów i Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii. Nie ustajemy tez w modlitwie o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

– I piątek miesiąca – wynagradzamy NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty o godz. 16.30 w Zagórzycy i o godz. 17.30 Damnicy. Przypominam o sakramencie pokuty dzieciom, które w bieżącym roku przystąpiły do I Komunii św. i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Tego dnia odwiedzę osoby starsze i chore z posługa sakramentalna od godz. 8.30.

 1. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na wschodzie.

Tego dnia zapraszam na godz. 12.00 do kościoła w Damnicy na nabożeństwo: „Godzina Łaski dla świata”, które poprowadzą Róże Różańcowe.

 1. Pragnę serdecznie podziękować p. Teresie Szyszka, która przez 27 lat opiekowała się kościołem w Damnicy. Jednocześnie pragnę podziękować p. Katarzynie i Danucie Mieleszczuk za wykonanie dekoracji adwentowej. Klucz od kościoła znajduje się u państwa Kosucho – to informacja dla osób sprzątających kościół.
 2. Dziękuję mieszkańcom Zagórzycy, którzy złożyli ofiarę 450 zł na dekorację Bożonarodzeniową kościoła parafialnego.
 3. Wychodząc z kościoła można nabyć: świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – w cenie 8 zł oraz opłatek na stół wigilijny.
 4. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.