Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła 20 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

20 października 2019

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny – będziemy prosili Pana Żniwa by wyprawił nowych robotników na swoje żywo. Oraz za tych, którzy jako misjonarze i misjonarki posługują służąc i głosząc Dobrą Nowinę. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary, które są przeznaczone na misje święte.
  2. Dziękuję za ofiary złożone na Dzieło Nowego Tysiąclecia – przekazaliśmy na konto dzieła fundacji 1310, 96 zł.
  3. W sobotę 26 października odbędzie się sprzątanie przy kościele i cmentarza. Na godz. 10 zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w uporządkowaniu terenu. Natomiast kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tej akcji w sposób obowiązkowy.
  4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I – wszej Komunii Św.
  5. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki za naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy:

– godz. 8.00 i 11.30 z procesją w Zagórzycy

– 9.30 – z procesja w Damnicy.

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej– jest to nadzwyczajny miesiąc modlitwy w intencji misji św. Wszystkie nabożeństwa ofiarujemy właśnie w tej intencji prosząc jednocześnie „Pana żniwa – aby wyprawił nowych robotników do pracy w winnicy Pańskiej” – także z naszej parafii.

Nabożeństwa Różańcowe:

–  wtorek i czwartek – Zagórzyca w łączności ze Mszą św.

– środa i piątek – Damnica w łączności ze Mszą św.

– sobota przed Mszą św. w Domaradzu.

Przypominam że kandydaci do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do sakramentu pokuty i Eucharystii  w nabożeństwach różańcowych uczestniczą w sposób obowiązkowy.

  1. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”:

 „Święta pieczęć sakramentalna – tajemnica spowiedzi”. Spowiedź, jak pisze autor ks. Janusz Królikowski, jest niewątpliwie najtrudniejszym aktem religijnym, do którego wezwany jest chrześcijanin-katolik.

Nuda, to stan z którym spotyka się każdy z nas, od razu chcemy ją „zabić”. I mamy na to sporo sposobów. Czy rzeczywiście trzeba ją zwalczać? Więcej w artykule zatytułowanym „Nudzisz się? To dobrze!”

Z kolei o złości i gniewie przeczytać można w rozmowie z psychologiem w artykule zatytułowanym „Po co nam złość.”

  1. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.