Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

8 września 2019

  1. Dzisiaj na Mszach o godz. 9.00 w Zagórzycy i 10.30 w Damnicy będzie obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion.
  2. Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pragniemy w Domaradzu wymienić rynny na kościele do końca października br. Zapraszam mieszkańców Domaradza i Starej Dąbrowy do aktywnego zaangażowania w tę inwestycję.
  3. Zapraszam w piątek, 13 września, na godz. 20.00 do kościoła parafialnego na Mszę i modlitwę różańcową w kolejnym dniu objawień Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszam do Sąborza na celebrację poświęcenia Krzyża. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Sąborza za ufundowanie tego znaku męki Chrystusowej.
  5. W następną niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na WSD w Pelplinie. Już dzisiaj polecam ja waszej ofiarności. Jednocześnie zachęcam abyśmy trwali w codziennej modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne – także z naszej parafii. Pamiętajmy także o kapłanach, którzy wyszli z naszej wspólnoty parafialnej.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. Polecam artykuł „Moda na świętych” – o kulcie świętych wśród współczesnych chrześcijan. „Śladami Podlaskich Męczenników” – o poświęceniu własnego życia i szczęścia dla jedności chrześcijan. „Świat bez chemii” – czy możliwa jest rezygnacja z chemii w świecie i życiu codziennym? Jaka jest alternatywa dla kosmetyków? „Praca przymusowa i niewolnicza” – o trzech milionach przymusowych robotników w czasie II wojny światowej – to mało znany epizod naszej historii. „Chcą trwać w wierze ojców” – o mieszkańcach Kaszub dla których wiara i Kościół katolicki to wartości nadrzędne.
  7. W tym tygodniu kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
  8. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.