Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła

1 września 2019

  1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlitwą ogarniamy wszystkie ofiary agresji niemieckiej i radzieckiej. Jak informowałem w poprzednią niedzielę o godz. 10.30 w Damnicy – msza święta z modlitwą w intencji ofiar. W czasie Mszy św. udział wezmą poczty sztandarowe szkół z terenu naszej Gminy. Po Mszy odśpiewamy hymn i zostaną złożone wieńce pod pomnikiem przy CEiKU.
  2. W tym tygodniu dokonaliśmy instalacji i zmechanizowania ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele parafialny. Pozostały nam do wykonania drobne korekty, które poczynimy we wrześniu.
  3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok nauki w szkole. Zapraszam na Mszę św. w Zagórzycy o godz.8.00 i 9.15 w Damnicy. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację. Na stronie internetowej znajdują się: ZAMIESZKAĆ RAZEM Z JEZUSEM.” List Pasterski Episkopatu Polski z okazji IX Tygodnia Wychowania oraz Dokument  Rady  Stałej   KEP: Edukacja  seksualna – odpowiedzialność  rodziców. Zachęcam do lektury tych dokumentów.
  4. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek miesiąca od godz. 8.30 – odwiedzę osoby starsze i chore z posługą sakramentalną. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania w Zagórzycy od 16.30 i Damnicy od godz. 17.40.
  5. W sobotę o godz. 14.00 Mszą Św. w Damnicy rozpoczniemy dziękczynienie za tegoroczne zbiory – „Dożynki”. Zapraszam wszystkich do udziału w dziękczynieniu za dary Boże oraz wysiłek pracy rolników oraz wspólnego błagania Boga by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.
  6. W następną niedzielę na Mszach o godz. 9.00 w Zagórzycy i 10.30 w Damnicy będzie obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion.
  7. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. W numerze znajduje się dodatek w postaci przedruku archiwalnego numeru z 31 sierpnia 1939 r. Polecam również artykuł „Pamięć o krwawej jesieni Peplińskiej zawsze żywa..” – o kapłanach męczennikach naszej diecezji. „Robin Hood Papieża” – sylwetka kard. Konrada Krajewskiego, polskiego jałmużnika. „Świadectwo Małej Arabki” – niezwykle wzruszająca historia świętości.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie i na naszej stronie internetowej .
  9. W tym tygodniu kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
  10. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.