Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła 14 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

 

  1. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary w czasie dzisiejszej kolekty.
  2. Pragniemy przypomnieć, że do 21 lipca, podczas nieobecności Księdza Proboszcza wszelkie sprawy związane z życiem i funkcjonowaniem parafii można konsultować z ks. Kamilem Ostrowskim (nr tel.: 663-895-275).
  3. W tym tygodniu, we wtorek (16 lipca), obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, zwane także wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Osoby, które na co dzień noszą szkaplerz mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
  4. Do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”:

„Pod płaszczem Matki”.  Dowiadujemy się w nim o historii, symbolice i znaczeniu Szkaplerza.

„Areta ratuje świat” to z kolei rozmowa z jedną z najpopularniejszych, jeszcze do niedawna, projektantek i blogerek modowych, Aretą Szpurą, która odniosła sukces przede wszystkim w HOLLYWOOD. Dziś, widząc jak przemysł tekstylny degraduje środowisko, stała się aktywistką i działaczką na rzecz ratowania naszej planety.

„Mężczyzna bez żony zejdzie na psy” to tekst z działu Historia. Przyjęło się sądzić, że kobiety w średniowieczu nie miały żadnych praw. Czy tak było w rzeczywistości? Zastanawia się autor artykułu.

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Piszko. Polecajmy ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  2. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa, patrona naszej parafii. Wszystkim, którzy wypoczywają na urlopach i wakacjach składam serdeczne życzenia Bożych łask, dobrej pogody oraz regeneracji sił fizycznych i duchowych.