Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła 07 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła

07 lipca 2019

  1. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary w czasie dzisiejszej kolekty.
  2. Pragniemy przypomnieć, że do 21 lipca, podczas nieobecności Księdza Proboszcza wszelkie sprawy związane z życiem i funkcjonowaniem parafii można konsultować z ks. Kamilem Ostrowskim (nr tel.: 663-895-275).
  3. W tym tygodniu, w czwartek, wspominamy św. Benedykta, opata z Monte Cassino, patrona Europy. W tym dniu obchodzimy także Dzień pamięci i modlitwy za ofiary Wołynia 1943 roku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o oprawcach i ofiarach tej strasznej zbrodni.
  4. W najbliższą sobotę, 13 lipca, kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji Msza św. i nabożeństwo fatimskie w kościele parafialnym w Zagórzycy o godz. 20. Serdecznie zapraszam do odpowiedzi na wezwanie Maryi i udziału we wspólnej modlitwie.
  5. Do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”:

„Poczuć smak wakacji”. Wakacje to czas, w którym warto, a nawet trzeba, zwolnić tempo, żeby zregenerować organizm i cieszyć się życiem.

„Biblia – bestseller wszech czasów”. Pismo Święte jest najczęściej kupowaną i czytaną księgą na świecie. A przeczytanie całej Biblii na głos może zająć, w średnim tempie, około 100 godzin.

„Fotografia szkodzi zdrowiu”? O tym, jak starzy mistrzowie robili zdjęcia, narażając czasem nawet swoje życie.

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Weronikę Król. Polecajmy ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  2. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa, patrona naszej parafii. Wszystkim, którzy wypoczywają na urlopach i wakacjach składam serdeczne życzenia Bożych łask, dobrej pogody oraz regeneracji sił fizycznych i duchowych.