Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Kamila Ostrowskiego, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i patrona naszej parafii św. Józefa. Ksiądz Kamil odprawi Mszę św. z specjalnym błogosławieństwem w Zagórzycy – wtorek godz. 17.00 i w Damnicy – piątek o godz.18.00.
  2. Jutro uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 17.00 w Zagórzycy.
  3. W tym tygodniu procesje eucharystyczne:

– poniedziałek, wtorek, czwartek – Zagórzyca

– środa – Damnica

  1. W czwartek przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. W związku z tym nowenna odprawimy w czwartek o godz. 16.45 w Zagórzycy. Tego dnia kończymy oktawę Uroczystości Bożego Ciała.
  2. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia od godz. 8.30 odwiedzę osoby starsze i chorych z posługa sakramentalną.
  3. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – kolekta zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską. Zachęcam do udziału w liturgii Mszy św. i świątecznego charakteru tego dnia. Msze św. : w Zagórzycy i w Damnicy o godz. 9.00
  4. Zapraszam wszystkich ministrantów na Mszę św., o godz. 17.00 we wtorek w Zagórzycy, a następnie na spotkanie wakacyjne połączone z grilem w ogrodzie plebanijnym.
  5. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji – polecam ja waszej ofiarności.
  6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej : Zygmunta Kołkowskiego i Janusza Alechnowicza – R.I.P.
  7. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”:

„Misja specjalna: Ojcostwo„. Jak być idealnym ojcem? To pytanie zadaje sobie chyba każdy tata. Szczególnie młody (niekoniecznie wiekowo) ojciec.

„Naciągnięte” to z kolei rozmowa z dziennikarką i reporterką, Elżbietą Turlej, która obnaża i pokazuje ciemną stronę przemysłu Beauty oraz lansowany przez media kult wiecznie młodej i pięknej kobiety.

„Nie wyparł się Jezusa” to wywiad z porwanym przez Al-Kaidę, torturowany i przetrzymywanym 28 dni przez islamskich terrorystów, chrześcijańskim biskupem.

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.