OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

1. W następną niedzielę powitamy w naszej parafii Księdza Neoprezbitera, który będzie posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej przez okres miesiąca. Zachęcam wszystkich do modlitwy za Ks. Neoprezbitera i w intencji nowych powołań kapłańskich.
  2. W środę Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Zagórzycy o godz. 8.00.
  3. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – proszę poszczególne wspólnoty o przygotowanie na trasach czterech ołtarzy oraz o nabożny i liczny udział w tej uroczystości. Trasy procesji jak w ubiegłym roku. Zapraszam do udziału w tej uroczystości dzieci pierwszokomunijne, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków.
  4. Próba sypania kwiatków w Zagórzycy w środę 19 czerwca o godz. 16.15 a w Damnicy o godz. 17.40.
  5. Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała – 20 czerwca:

– Domaradz – godz. 7.30

– Zagórzyca – godz. 9.00

– Damnica – godz. 11.00

Po Mszach wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

W oktawie procesje będą

– Piątek – w Damnicy – po Mszy o godz. 18.00

– Sobota – w Domaradzu po Mszy św. o godz. 17.00

– Niedziela – w Zagórzycy po Mszy św. o godz. 9.00

1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlimy się litanią w:

– Zagórzycy – wtorek i czwartek

– Damnica – środa i piątek

– Domaradz – przed Mszą Św. w sobotę

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie fatimskiej 13 czerwca i już dzisiaj zapraszam na kolejną 13 lipca o godz. 20.00 w Zagórzycy.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.