OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca 2019

Zesłanie Ducha Świętego

9 czerwca 2019

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  2. Pragnę podziękować anonimowym ofiarodawcom, którzy złożyli 400 zł.

Te ofiary przeznaczymy na instalację i mechanizm odsłaniania obrazu.

1. Jutro przeżywamy święto NMP Matki Kościoła zapraszam na mszę św. o godz. 8.30 w Zagórzycy.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlimy się litanią w:

– Zagórzycy – wtorek i czwartek

– Damnica – środa i piątek

– Domaradz – przed Mszą Św. w sobotę

1. W czwartek o godz. 20.00 w kościele parafialnym Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, po której odmówimy różaniec w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników.
  2. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”:

„Jasnogórska – znak tożsamości”. Autorka pisze w nim o znaczeniu i mocy Cudownego Obrazu, który nie raz w historii był wyśmiewany i szykanowany.

Piękne świadectwo ks. Marka Chrzanowskiego przeczytać można w artykule „I tak trwa moja bajka”, w którym kapłan mówi o sile wiary i cudach w swoim życiu.

„Bilet do szczęśliwego życia” to opowieść o tym, jak ważna jest w naszym życiu wdzięczność.

Natomiast rozmowę z jednym z najlepszych cukierników w Polsce, jurorem w programie „Bake Off-Ale ciacho!” przeczytać można w artykule „Ale ciacho”.

1. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej – tego dnia kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
  2. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Sadowską – R.I.P.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.