Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019

 

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą kolektę, którą przeznaczymy na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na polskich misjonarzy „Ad gentes”.

 

  1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Zagórzycy za złożenie ofiar na Grób Pański w kwocie 480 zł.

 

  1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w następujących terminach:

Domaradz 19 marca (wtorek, czwartek, sobota) – godz. 17.00

Zagórzyca i Damnica – od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – 25 marca – do środy 27 marca. Zagórzyca – godz. 17.00 i Damnica godz. 18.30

 

  1. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – jednakże ze względu na to, aby wszyscy mogli wziąć udział w uroczystość oraz zyskać odpust zupełny, uroczystość będziemy przeżywali w niedzielę 24 marca. Już dzisiaj zapraszam na sumę odpustową o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie ks. Waldemar Pielecki – dziekan naszego dekanatu. Oprawę muzyczną tej uroczystości wykona chór ze Słupska. Zapraszam serdecznie do udziału w naszym parafialnym święcie.

Okazja do sakramentu pokuty zawsze przed Mszą św. oraz w sobotę w Zagórzycy od godz. 15.00 – 15.45.

 

  1. Dzisiaj można zabrać ze sobą „Deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji”. Zachęcam wszystkich, którzy pragną przez kolejne dziewięć miesięcy modlić się w intencji poczętego dziecka, które duchowo adoptujemy. Uroczyste przyrzeczenie będzie miało miejsce podczas Uroczystości Zwiastowania Pańskiego w czasie Mszy św. Więcej informacji podam w następną niedzielę.

 

  1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 30  w Zagórzycy, 17.00 w Domaradzu, oraz o godz. 18.30 w Damnicy. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 7.30 (Damnica) i 9.00 (Zagórzycy) oraz  w sobotę o 16.45 (Domaradz). Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Pragnę przypomnieć, że do udziału w nabożeństwach pasyjnych zobowiązani są kandydaci do bierzmowania i dzieci, które przygotowują się do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

  1. W każdy piątek o godz. 19.00 wyrusza z kościoła w Damnicy –  Droga Krzyżowa drogami miejscowości naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszam do udziału. Przypominam, że wymagane jest posiadanie kamizelki odblaskowej i latarki, a nade wszystko  duch prawdziwej ofiary i modlitwy.

 

  1. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Karaś –R.I.P

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.