Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019

 

  1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sąborza za złożenie ofiar na Grób Pański w kwocie 350 zł.

 

  1. Jurto Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świetości życia i duchowej adopcji dzieci poczętych:

Zagórzyca i Damnica – od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – 25 marca – do środy 27 marca. Zagórzyca – godz. 17.00 i Damnica godz. 18.30

 

  1. Jeszcze można zabrać ze sobą „Deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji”. Zachęcam wszystkich, którzy pragną przez kolejne dziewięć miesięcy modlić się w intencji poczętego dziecka, które duchowo adoptujemy. Uroczyste przyrzeczenie będzie miało miejsce podczas jutrzejszej Uroczystości Zwiastowania Pańskiego w czasie Mszy św. Na tę Mszę przynosimy ze sobą odcięty fragment deklaracji

 

  1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 30  w Zagórzycy, 17.00 w Domaradzu, oraz o godz. 18.30 w Damnicy. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 7.30 (Damnica) i 9.00 (Zagórzycy) oraz  w sobotę o 16.45 (Domaradz). Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Pragnę przypomnieć, że do udziału w nabożeństwach pasyjnych zobowiązani są kandydaci do bierzmowania i dzieci, które przygotowują się do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

  1. W każdy piątek o godz. 19.00 wyrusza z kościoła w Damnicy –  Droga Krzyżowa drogami miejscowości naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszam do udziału. Przypominam, że wymagane jest posiadanie kamizelki odblaskowej i latarki, a nade wszystko  duch prawdziwej ofiary i modlitwy.

 

  1. Jest nowy numer „Pielgrzyma”

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można m.in. interesującą rozmowę z jezuitą o. Józefem Augustynem zatytułowaną „Doświadczyć chwały Boga”. Duchowny mówi w wywiadzie o trudnej sztuce prawdziwego nawrócenia i odkrywania w nim Boga.

„Wybaczyć niewybaczalne” to artykuł, z którego dowiadujemy się, jak ważne jest dla własnego dobra wybaczanie innym.

Żyją wśród nas. Mają marzenia – dla nas na wyciągnięcie ręki, dla nich nierealne. Mowa o bezdomnych. W czasie Wielkiego Postu warto ich dostrzec i spróbować im pomóc. Jak? Odsyłam do artykułu zatytułowanego „Nie odwracaj od nich wzroku”!

To tylko wybrane propozycje z najnowszego wydania „Pielgrzyma”. W dwutygodniku dużo więcej ciekawych materiałów, m.in. historycznych, społecznych czy zdrowotnych.

 

  1. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w naszej diecezji – polecam ja waszej ofiarności.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.