Ogólnopolska zbiórka parafialna: wesprzyj Ukrainę

Od początku wojny w Ukrainie zostało poszkodowanych ponad 27 tysięcy osób cywilnych, zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 milionów uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 milion w Polsce.

Kościół w naszym kraju od początku pomaga ofiarom wojny. Tylko w 2023 r. pomoc rzeczową w Ukrainie otrzymało ok. 570 tys. osób, a w Polsce Caritas prowadzi 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Diecezja Pelplińska od początku włącza się w akcję pomocy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Kontynuując to dzieło i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP i Caritas Polska, biskup pelpliński Ryszard Kasyna

zwraca się z prośbą o zorganizowanie na ten cel we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki pieniężnej, po każdej Mszy Świętej 14 lutego br.