XXX Niedziela Zwykła 29 października 2023

XXX Niedziela Zwykła

29 października 2023

1. Dziękuję za ofiary złożone na misje katolickie – przekazaliśmy 1.482 zł.
  2. W poniedziałek o godz. 9.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Proszę ze sobą przynieść grabie i narzędzia do sprzątania. Będziemy porządkować teren przy kościele parafialnym.
  3. 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św.:

– Damnica 9.00 – po Mszy procesja na cmentarz

– Zagórzyca 11.15 – po Mszy procesja na cmentarz

Osoby, które nawiedzają groby swoich bliskich zmarłych mogą wykorzystać okazje do udziału we Mszy św. z Uroczystości Wszytkach Świętych we wtorek o godz. 17.00 w Domaradzu i 18.00 w Zagórzycy.

• 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.  Adoracja będzie trwała do Mszy św. o godz. 17.00.
  • W Uroczystość Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny (darowanie kar za grzechy) za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Natomiast w dniach od 1 listopada do 8 listopada – codziennie jeden raz – za pobożne nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Warunki odpustu zupełnego:

– stan łaski uświęcającej

– Komunia święta

– brak przywiązania do grzechu nawet powszedniego

– dowolna modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji

• W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Przypominam o obowiązku przedłużania miejsc grzebalnych na naszym parafialnym cmentarzu. Wszystkie opłaty proszę uiszczać w firmie „Hermes”, która jest zarządcą naszego cmentarza.
  • Wychodząc z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. Proszę zaznaczyć na nich w którym z kościołów mamy się modlić.
  • Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.