Ogłoszenia

Zmartwychwstanie Pańskie – 9 kwietnia 2023

Zmartwychwstanie Pańskie

9 kwietnia 2023

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za piękne przeżycie Triduum Paschalnego, skorzystanie sakramentu pokuty i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję również za wyrzeczenia, posty i inne podjęte akty ascezy.
 2. Dziękuję mieszkańcom Wielogłów za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego – 260 zł.
 3. Porządek Mszy św. w Uroczystość Zmartwychwstania

– Zagórzyca 5.45 – procesja Wielkanocna i Msza św.

– Damnica – 8.00 – procesja Wielkanocna i Msza św.

– Domaradz – 10.00 – Msza św.

– Zagórzyca – 11.15 – Msza św.

 1. W poniedziałek wielkanocny:

– Domaradz 7.00

– Zagórzyca – 8.30 i 11.15

– Damnica 10.00

Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

 1. Jutro wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na rzecz ofiar pożaru w Święcichowie. Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki OSP w Damnicy. Wszystkie środki zostaną przekazane do GOPS w Damnicy.
 2. W środę zapraszam na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wykorzystajmy ten czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem i modlitwę.
 3. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godz. 14.30 i wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie osób pragnących poznać charyzmat Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Tego dnia zbiórka do puszek na cele charytatywne Caratias.
 5. Trwamy w dalszych przygotowaniach do kolejnych inwestycji w naszych kościołach. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe ofiary i zachęcam do wspierania naszych inwestycji poprzez ofiary składane osobiście lub na odpowiednie konto bankowe.
 6. Dziękuję z a złożone ofiary:

– Teresie Deik – 100 zł.

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej w sobotę o godz. 9.00 w Zagórzycy.
 2. Wszystkim parafianom i gościom celebrującym Zmartwychwstanie Pana życzę obfitych łask i darów od Zmartwychwstałego Pana. Niech ten czas będzie również okazją do spotkań rodzinnych i wspólnej obecności przy stole. Blask Zmartwychwstałego niech oświeca nasze życie i drogę naszej ziemskiej pielgrzymki.
 3. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.