Ogłoszenia

„Biblijna Twierdza”-Sukcesy w Wojewódzko- Metropolitalnym Konkursie Biblijnym!

W sobotę 21 maja ogłoszono oficjalne wyniki finału XXI Metropolitalno-Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, który miał miejsce 14 maja w Rumi. Tak jak w latach poprzednich konkurs odbył się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Małgorzata Bielang oraz biskupów diecezji gdańskiej i pelplińskiej.

Po etapie szkolnym i powiatowym w finale wojewódzkim konkursu, do którego kwalifikowało się po 100 uczestników z powiatowych zmagań znalazły się dwie uczennice naszej szkoły w Zagórzycy.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce (ex aequo z uczniem z Gdańska) zajęła Alicja Puchała! Alicja wykazała się ogromną wiedzą z zakresu Pisma Świętego. Dzięki ogromnej pracy jaką włożyła w przygotowanie się do konkursu wraz ze swoim rówieśnikiem z Gdańska napisała finałowy test bezbłędnie! List gratulacyjny, dyplom i „bon podarunkowy allegro” ( I mc- 400 zł, II mc- 150 zł, III mc -100 zł) oraz nagrody książkowe naszej uczennicy i nauczycielowi przygotowującemu Alicję wręczył arcybiskup Tadeusz Wojda, Pomorska Kurator Oświaty pani Małgorzata Bielang oraz pan poseł na sejm RP dr Jan Klawiter.

W kategorii klas VII-VIII w finale konkursu brała udział uczennica klasy VII Zuzanna Matysek. Był to pierwszy finał konkursu biblijnego dla Zuzanny, która pomimo bardzo trudnego testu osiągnęła wysoki wynik i została finalistką konkursu wojewódzkiego, w którym łącznie uczestniczyło kilkaset szkół z całego województwa pomorskiego.

Gratulujemy dziewczynkom i ich rodzicom dziękując za pomoc i włożony trud w przygotowanie do konkursu.

Patrzać na historię konkursów biblijnych ostatnich lat można powiedzieć, że już tradycją stało się, że nasi uczniowie zajmują w nich czołowe lokaty. Od wielu lat bibliści z naszej parafii udowadniają, że Pismo Święte jest wspaniałą lekturą, której poznanie daje satysfakcje oraz zbliża do poznania bliżej świata i Pana Boga.

Nauczycielem przygotowującym uczennice był katecheta Zbigniew Pawłowski.