Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021

III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021

  1. W następną niedzielę celebrujemy nasz parafialny odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Mszy św. odpustowej o godz. 14.00 przewodniczyć będzie i skieruje do nas Słowo Boże J.E. Ks. Bp. Ryszard Kasyna. Serdecznie zapraszam do skorzystania z łask odpustowych. Jednocześnie proszę o odświętne udekorowanie naszych domów.
  2. Dziękuję mieszkańcom, Zagórzycy – 500 zł i Sąborza – 300 zł, którzy złożyli ofiary na dekorację Grobu Pańskiego.
  3. W tym tygodniu w środę rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Józefa, którą zakończymy 19 marca uroczystością ku czci naszego patrona. Modlitwy przeznaczone na poszczególne dni nowenny będziemy odmawiali:

Damnica – 15 min przed Mszą św. Wyjątkowo w czwartek o godz. 16.30.

Zagórzyca – po Mszy św.

Na stronie internetowej znajduję się tekst nowenny, który mogą wykorzystać osoby starsze lub przebywające na kwarantannie. Zachęcam do wspólnej rodzinnej modlitwy.

  1. W środę zapraszam na Mszę św. ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP w Damnicy o godz. 18.00. W roku dedykowanym św. Józefowi, patronowi naszej parafii, chcemy zawierzyć naszą wspólnotę, rodziny i wszystkie sprawy ważne, które nosimy w naszych sercach.
  2. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa:

– Domaradz – godz.18.00

– Damnica – 17.00

– Zagórzyca – 18.30

Gorzkie Żale:

Domaradz – przed Mszą św.

Damnica – po Mszy św. o godz. 8.00

Zagórzyca – po Mszy św. o godz. 9.30

Przypominam kandydatom do bierzmowania oraz I Komunii św. o obowiązku uczestniczenia w tych nabożeństwach.

  1. W sobotę w godz. 14.00 – 15.30, na parkingu przed kościołem, Harcerze będą zbierali puszki aluminiowe. Dochód ze sprzedaży aluminium przeznaczony zostanie dla dzieci z hospicjum w Gdyni.
  2. Również w sobotę do naszej parafii przybędzie figura Matki Bożej Fatimskiej. Jej powitanie i poświęcenie odbędzie się 13 maja podczas Mszy św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia podziękujemy także ofiarodawcy tej figury.
  3. Na stronie internetowej zostały zamieszczone informacje na temat rekolekcji Wielkopostnych, które będą transmitowane przez TVP. Szczegółowe informacje można odnaleźć na naszej stronie.
  4. Nasze rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży rozpoczniemy16 marca i zakończymy je w uroczystość Św. Józefa.