Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020

II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2020

  1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu. Dziękuję wszystkim, którzy z wiarą odpowiedzieli na słowa Pana Jezusa: „…Czuwajcie…”. Zapraszam do udziału w Roratach – razem z Matką Bożą chcemy oczekiwać wypełnienia się Bożych obietnic.

Msze św. roratnie w tym tygodniu:

Zagórzyca:

– wtorek – godz.17.00 – dzieci i młodzież

– czwartek i piątek godz.7.00 – dorośli

Damnica:

– wtorek – godz.7.00 – dorośli

– środa – godz. 17.00 – dzieci i młodzież

Na Msze św. roratnie przychodzimy wyposażeni w światło duszy i światło lampionów.

  1. Wtorek – 8 grudnia – przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam do udziału we Mszach św.:

– Damnica – godz. 7.00 i Zagórzyca – godz. 17.00.

Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia także w naszych domach. Tego dnia będziemy polecali w modlitwie: J.E. KS. BP Ryszarda Kasynę w 8 rocznicę ingresu do katedry pelplińskiejktórego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata.

  1. Okazja do spowiedzi 20 min przed każdą Mszą św. w dzień powszedni.

  2. Osoby chore i starsze odwiedzę w tym tygodniu w Domaradzu i Starej Dąbrowie w piątek od godz. 8.00.

  3. Można nabywać – świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny (w kościele lub kancelarii parafialnej).

  4. W następną sobotę – 12 grudnia – w bazylice katedralnej w Pelplinie, Ks. Biskup Diecezjalny ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., w gronie których będzie dwóch naszych parafian: pan Czesław Żurawski i pan Tomasz Łoś. Otoczmy ich szczególną modlitwą.

  5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Michoń – R.I.P.

  6. Na czas adwentu życzę wszystkim opieki św. Józefa – patrona naszej parafii i św. Jana Pawła II. Proszę też wszystkich o osobistą modlitwę o oddalenie pandemii oraz o nawrócenie ludzi, którzy pogubili się na drogach współczesnego świata.