Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

23 lutego 2020

  1. W tym tygodniu zostały na całym kościele w Domaradzu założone nowe rynny, rury spustowe oraz uszczelniony został dach. Całość inwestycji wyniosła 7.000 zł.
  2. W minionym tygodniu kościele w Damnicy dokonaliśmy konsultacji dotyczącej renowacji wnętrza kościoła. O terminie rozpoczęcia prac badawczych sklepienia i ławek poinformuję później ale przewidujemy je w okresie letnim.

Przy tej okazji bardzo dziękuję  panom: Janowi Chołuj i Dominikowi Kisiel za oczyszczenie rynien na kościele w Damnicy. Serdeczne Bóg zapłać.

  1. W tym roku przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II – papieża. Z tej okazji obok krzyża przy kościele parafialnym powstanie pomnik jako wotum naszej parafii za dar „największego z rodu Polaków”. Figura papieża zostanie okryta hartowaną szklaną kopułą. Na cokole zostanie umieszczony pamiątkowy napis, który następnym pokoleniom będzie przypominał nauczanie św. Jana Pawła II.

Ponadto w naszym kościele parafialnym chcemy dokonać modernizacji i wymiany tablicy rozdzielczej oraz nowego systemu zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

Przy tej okazji chcemy również uszczelnić pokrycie dachu po stronie prawej naszego kościoła. W związku z tym proszę o pomoc w znalezieniu podnośnika, który pomógłby nam w tej konserwacji.

Wszystkim, którzy pragną wesprzeć te inwestycje już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Okazja do sakramentu pokuty przed rozpoczynającym się Wielkim Postem – wtorek od godz. 16.00 w kościele parafialnym.
  2. Środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem:

– Domaradz godz. 8.00

– Damnica godz. 17.00

– Zagórzyca godz. 18.30

Tego dnia obowiązuje post ścisły.  Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:

Domaradz godz.17.00

Damnica godz. 17.00

Zagórzyca godz. 18.30

Gorzkie Żale śpiewamy:

Domaradz – sobota przed Mszą św. o godz. 17.00

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca po Mszy św. o godz. 8.30

W czasie nabożeństw wielkopostnych będziemy prosili o nowe powołania kapłańskie. Jednocześnie przed każdą Mszą św. w dzień powszedni 10 min. przed nabożeństwem modlimy się w tej intencji Koronką do Miłosierdzia Bożego.

  1. Już od dzisiejszej niedzieli można zapisywać się na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu i św. Lipki, która odbędzie się w sobotę 25 kwietnia br. Koszt wynosi 110 zł i obejmuje przejazd, ubezpieczenie oraz obiad. Zapisy trwają do 10 marca br. Zapisywać się można u ks. Proboszcza – wpisowe 25 zł.
  2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Małgorzaty Michoń z Damnicy – RIP