OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada 2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

24 listopada 2019

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę roku kościelnego. W następną niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Już dzisiaj warto zadać sobie pytanie: jak pragnę przeżyć ten czas? Oby nie był to czas ludzi zabieganych i zmęczonych, zapominających o istocie tego okresu: czuwaniu, modlitwie i sakramentach św.

Można zgłaszać osoby starsze i chore do spowiedzi i Komunii św., które odwiedzę 6 grudnia z posługą sakramentalną.

1. Od następnej niedzieli można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 8 zł oraz Opłatki Wigilijne.
  2. Zapraszam do wspólnej modlitwy wypominkowej:

– Zagórzyca: wtorek i czwartek – po Mszy św. i w środę 20 min przed Mszą.

– Damnica: środa i piątek – po Mszy św. i 20 min przed Mszą w niedzielę o godz. 7.00

Domaradz: sobota – 20 min przed Mszą św.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresy Szmidtka. Naszą zmarłą polecajmy miłosierdziu Bożemu.
  2. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii