Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła 6 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

6 października 2019

  1. Jutro do godz.12.30 można na parkingu przy kościele w Zagórzycy złożyć elektroodpady, które zostaną przeznaczone na pozyskanie środków na zakup kolejnych nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcia placówki Sióstr Pallotynek – akcja – „Wyprawka dla dzieci”.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej– jest to nadzwyczajny miesiąc modlitwy w intencji misji św. Wszystkie nabożeństwa ofiarujemy właśnie w tej intencji prosząc jednocześnie „Pana żniwa – aby wyprawił nowych robotników do pracy w winnicy Pańskiej” – także z naszej parafii.

Nabożeństwa Różańcowe:

–  wtorek i czwartek – Zagórzyca w łączności ze Mszą św.

– środa i piątek – Damnica w łączności ze Mszą św.

– sobota przed Mszą św. w Domaradzu.

Przypominam że kandydaci do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do sakramentu pokuty i Eucharystii  w nabożeństwach różańcowych uczestniczą w sposób obowiązkowy.

  1. W następną niedzielę przeżywamy po raz XIX Dzień Papieski, którego zawołaniem są słowa: „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia odbędzie się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Tego dnia przypada też wspomnienie ostatniego objawienia się Matki Bożej Fatimskiej – zapraszam na wspólna modlitwę różańcową do kościoła parafialnego. O godz. 19.30 – rozpoczniemy ją adoracją Najświętszego Sakramentu a o godz. 20.15 rozpoczniemy modlitwę różańcową. Na to nabożeństwo przychodzimy ze świecami.
  3. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”

„Ochrzczeni i powołani” Ks. Zbigniewa Sobolewskiego. Czytamy w nim o przesłaniu Ojca Świętego, który pragnie, by cały Kościół pogłębił w sobie świadomość swej misyjnej natury; aby duchowni i wierni odkryli piękno powołania misyjnego.

„Kuba potrzebuje duszpasterzy” to rozmowa z misjonarzem księdzem Witoldem Lesne, który opowiada o swojej pracy i życiu w Jiguani w parafii św. Pawła Apostoła na słonecznej wyspie. Kubańczycy mówią: „To my tworzymy kościół, a ksiądz nam pomaga” – to cytat z wypowiedzi duchownego.

W dziale historia Jan Hlebowicz pisze o tym, jak Niemcy w pierwszych miesiącach wojny wymordowali w Lesie Szpęgawskim 1689 chorych psychicznie. Uznawali ich za „ludzi pozbawionych duszy – puste skorupy”. „Wyeliminować życie niewarte życia” – tak zatytułowany jest ten artykuł.

  1. Kancelaria jest czynna w: środę i piątek od godz. 15.00 – 16.00.
  2. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.