Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2019

XXVI Niedziela Zwykła

29 września 2019

  1. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  2. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej – jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę – jest to nadzwyczajny miesiąc modlitwy w intencji misji św. Wszystkie nabożeństwa ofiarujemy właśnie w tej intencji prosząc jednocześnie „Pana żniwa – aby wyprawił nowych robotników do pracy w winnicy Pańskiej” – także z naszej parafii.

Nabożeństwa Różańcowe:

–  wtorek i czwartek – Zagórzyca w łączności ze Mszą św.

– środa i piątek – Damnica w łączności ze Mszą św.

– sobota przed Mszą św. w Domaradzu.

Przypominam że kandydaci do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do sakramentu pokuty i Eucharystii  w nabożeństwach różańcowych uczestniczą w sposób obowiązkowy.

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy tego dnia w sposób szczególny wypraszać łaskę nowych powołań – również z naszej parafii. W I piątek miesiąca od godz. 8.30 odwiedzę osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. W Domaradzu w sobotę po Mszy św. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30 w Zagórzycy i 18.30 w Damnicy.
  2. Kancelaria czynna będzie w środę i piątek od godz. 15.00 – 16.00.

W sprawach pilnych o każdej porze poprzez kontakt telefoniczny.

  1. Przypominam, że od pierwszej niedzieli października – 6 października – w naszej parafii będzie nowy porządek nabożeństw niedzielnych: Domaradz 17.00 (niedzielna Msza w sobotę), Damnica godz. 7.00 i 10.00, Zagórzyca 8.30 i 11.15.
  2. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 w Damnicy i 11.15 w Zagórzycy – w czasie tych Mszy nastąpi poświęcenie Różańców.
  3. W tym tygodniu dokończyliśmy doświetlenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz całego mechanizmu, poza tym wymieniliśmy wszystkie przewody elektryczne i zabezpieczyliśmy ją specjalnymi rurkami. W październiku pragniemy wymienić rynny na kościele w Domaradzu – przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w Domaradzu i Starej Dąbrowie podjęły się trudu zbiórki ofiar. Jeśli będzie w tym tygodniu sprzyjająca pogoda dokonamy uszczelnienia całego dachu na plebanii specjalnymi silikonami. Pragnę podziękować wykonawcy tej pracy – który uczyni to bezpłatnie. Serdecznie Bóg zapłać.
  4. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.