Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła 22 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

22 września 2019

  1. Jak Każdego roku odpowiadając na prośbę SS. Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku chcemy wesprzeć Siostry płodami roli, które będziemy zbierali w sobotę 28 września br. od godz. 8.30. Już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Polecam ją waszej ofiarności.
  3. Spotkanie młodzieży klasy VII w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
  4. Kancelaria czynna będzie w środę i piątek od godz. 15.00 – 16.00.

W sprawach pilnych o każdej porze poprzez kontakt telefoniczny.

  1. Od pierwszej niedzieli października – 6 października – w naszej parafii będzie nowy porządek nabożeństw niedzielnych: Domaradz 17.00 (niedzielna Msza w sobotę), Damnica godz. 7.00 i 10.00, Zagórzyca 8.30 i 11.15.
  2. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”

Elżbieta Ruman w felietonie go, gdyż „Czyńmy dobro” zachęca do tego, gdyż jest to jedyna droga do dobrego życia.

„Czy choroba i cierpienie  pochodzą od Boga?” wyjaśnia to w katechezie biblijnej ks. Andrzej Megger.

„Ta przygoda trwa do dziś” – o tajemniczym świecie papieru i druku oraz wyjątkowych pracach konserwatorskich opowiada dr Dariusz Subocz, konserwator zabytków, właściciel jedynego w Polsce interaktywnego Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, w rozmowie z Anną Mazurek-Klein.

„Najpierw coś się w moim życiu musi wydarzyć” to tytuł ciekawego wywiadu z Wojciechem Cejrowskim, podróżnikiem, filmowcem, twórcą programów telewizyjnych i radiowych oraz autorem wielu książek, z którym rozmawia ks. Wojciech Węckowski.

„Czy diabeł jest tylko symbolem?” pisze o tym Jan Hlebowicz w tekście o tym samym tytule.

Czy dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, czy to może „fanaberie” ich rodziców? – o tym w tekście Alicji Samolewicz-Jeglickiej w tekście zatytułowanym „A co po lekcjach?

  1. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.