Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

  1. Wszystkim Mamom z okazji ich dzisiejszego święta składam serdeczne życzenia wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz radości z dzieci.
  2. Jak możemy zobaczyć nasz inwestycja została ukończona. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z dobroci i potrzeby serca wsparli nasz projekt.

Pragnę podziękować:

– Róży św. Bernadety, która złożyła 400 zł

– rodzinie Handzelewicz – 150 zł

-Żanecie Radzio – 50 zł

oraz anonimowym ofiarodawcom, którzy złożyli 1100 zł.

Te ofiary przeznaczymy na instalację i mechanizm odsłaniania obrazu. Jest już projekt odsłaniania ikony w sposób w pełni automatyczny, któremu towarzyszyć będzie hymn.

  1. W łączności ze Mszą św. we wtorek i środę będziemy się modlić o urodzaje. O godz. 16.50 rozpoczniemy procesję do Wszystkich Świętych i odśpiewamy Suplikacje.
  2. Wczoraj w bazylice katedralnej w Pelplinie z rąk J.E. Ks. Bp Ryszarda Kasyny dziesięciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Otaczamy ich modlitwą by na drodze swojej posługi byli otwarci na działanie Ducha Świętego i prosimy Pana Żniwa by powołał nowych pracowników do swojej winnicy – także z naszej parafii.
  3. Miesiąc maj jest dedykowany Najświętszej Maryi Pannie – modlimy się litanią loretańską:

w Zagórzycy – wtorek i czwartek po Mszy św.,

w Damnicy – środa i piątek po Mszy św.

Domaradz – sobota przed Mszą św.

Tradycyjnie proszę o zorganizowanie nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie  się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  2. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”:

„Multimamy   –   mnożą i dzielą miłość”. Jest to portret wielodzietnych mam, które często mimo ogromnego zmęczenia czują nieograniczoną radość, jaką daje im macierzyństwo.

O macierzyństwie czytamy też w rozmowie z dr Elżbietą Korolczuk w wywiadzie  „Macierzyństwo bez fotoszopa”. Jakie jest dzisiaj i jak zmieniało się na przestrzeni lat?

„Sposób na stres” to kolejna propozycja.  Czy    rzeczywiście    zawsze    jest    zły?    Jak    rozpoznać,    że    dopadł    nas    stres?    I    jak    sobie    z    tym    poradzić?

W tekście  „Bohaterowie   wolności i solidarności” znajdziecie historie ludzi, których  wyrzucano  z pracy,    zastraszano,    aresztowano.

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

  1. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.