Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019

 

  1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła i plebanii z okazji wizyty J. E. Ks. Bp Arkadiusza Okroja. Dziękuję również bierzmowanej młodzieży, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom. Szczególne podziękowania kieruję w stronę naszych katechetów p. Zbyszka i p. Doroty oraz ministrantów.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną w Zagórzycy: zebraliśmy 1720 zł.

Dziękuję p. Leokadii i Stanisławowi Nowak, którzy złożyli 100 zł na inwestycje i 50 zł na Ikonę.

Oraz parafianom, którzy pragną pozostać anonimowi i złożyli 400 zł na inwestycje i 200 zł na Ikonę.

W ten sposób zgromadziliśmy 12 562 zł i w bieżącym tygodniu przystąpimy do realizacji etapu pierwszego naszej inwestycji.

Dokonujemy także wyboru mechanizmu automatycznego odsłaniania Ikony, która ma zostać umieszczona w ołtarzu głównym. Osoby, które się znają na takiej technologii serdecznie zapraszam do konsultacji. Jednocześnie osoby, które pragną wesprzeć to przedsięwzięcie ofiarą mogą to uczynić a ja już teraz dziękuję.

Te dwie ważne inwestycje zamkną w tym roku nasze upiększanie świątyni parafialnej. Teraz przystąpimy do konsultacji konserwatorskich w sprawie odrestaurowania kościoła filialnego w Damnicy.

  1. Dzieciom, które tydzień temu przyjęły sakramenty: pokuty i Eucharystii serdecznie dziękuję za ofiary, które złożyli dla rówieśników w krajach misyjnych. Ofiary w wysokości 240 zł przesłałem na Papieskie Dzieło Misyjne.
  2. Miesiąc maj jest dedykowany Najświętszej Maryi Pannie – modlimy się litanią loretańską:

w Zagórzycy – wtorek i czwartek po Mszy św.,

w Damnicy – środa i piątek po Mszy św.

Domaradz – sobota przed Mszą św.

Tradycyjnie proszę o zorganizowanie nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie  się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  2. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt, o którego szczegółach można przeczytać na stronie darna100.pl
  3. Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
  4. W tym tygodniu we wtorek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  5. W tym tygodniu wspominamy:

– 22 maja – środa św. Ritę – wszystkich czcicieli tej patronki od spraw trudnych. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej.

– 24 maja – piątek – NMP Wspomożycielkę Wiernych

W następną niedzielę obchodzimy Dzień Matki – w tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji Matek za ich misję w Kościele, rodzinach i w świecie.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.