Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

  1. Dzisiaj o godz. 12.00 Dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy przystąpią, w czasie uroczystej Eucharystii, do pierwszej Komunii Św.

Dzieci w „Białym Tygodniu” uczestniczą we Mszy Św. od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 a w piątek o godz.16.00

  1. W tym tygodniu 17 maja o godz. 10:00 – Ks. Bp Arkadiusz Okrój będzie przewodniczył Eucharystii z okazji zjazdu Szkół im Jana Pawła II, a o godz. 16.00 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszam parafian.
  2. Jutro 13 maja przeżywamy kolejną rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej:

Zapraszam na Mszę Św. o godz. 20.00 w kościele parafialnym, po której odmówimy różaniec jako zadośćuczynienie za grzechy nasze i całego świata. W sposób szczególny będziemy przepraszać Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej za akty profanacji.

  1. Miesiąc maj jest dedykowany Najświętszej Maryi Pannie – modlimy się litanią loretańską:

w Zagórzycy – wtorek i czwartek po Mszy św.,

w Damnicy – środa i piątek po Mszy św.

Domaradz – sobota przed Mszą św.

Tradycyjnie proszę o zorganizowanie nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

  1. Młodzież trwająca w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania ma spotkanie we wtorek i czwartek o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Sakrament pokuty dla kandydatów i świadków bierzmowania w środę o godz. 19.00

Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy za młodzież, która przygotowuje się do sakramentu Ducha Świętego.

  1. Jest do nabycia nowy u ministrantów nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma.

Możemy przeczytać m.in. tekst k. Marka Łangowskiego, zatytułowany „Notre Dame. To nie jest koniec”. Autor nawiązuje w nim oczywiście do tragicznego pożaru świątyni, pokazuje jednocześnie katedrę jako miejsce kultu.

O gotyckich katedrach i ich fenomenie pisze też swoim artykule zatytułowanym „W tej budowli jest wszystko”  Jan Hlebowicz.

„Fioletowy świat Anity” to z kolei rozmowa z niepełnosprawną artystka z Glińcza, która pomimo braku jednej dłoni spełnia swoje malarskie marzenie.

Gdzie się podziały dobre maniery? O tym przeczytamy w tekście zatytułowanym „Bon ton-lamus, moda czy sposób na życie?”

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.