OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019

III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019

1. Jak zauważyliśmy podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej i Liturgii Wielkiej Soboty – zakupiliśmy naczynia liturgiczne do udzielania Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W ubiegłym tygodniu nabyliśmy także dwa ornaty i albę do uroczystych celebracji Eucharystii, które dzisiaj zostaną poświęcone.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję:

– P. Wacławowi Dąbrowskiemu za złożenie ofiary 100 zł na nasze inwestycje i 50 zł na naszą ikonę.

– rodzinie Dietrich za złożenie ofiary 100 zł na nasze inwestycje i 50 zł na naszą ikonę.

– P. Emili Dyś za złożenie ofiary 100 zł na nasze inwestycje

– oraz 800 zł przez darczyńców anonimowych na nasze inwestycje i 50 zł na ikonę.

Obecnie zgromadziliśmy 10 342 zł – na nasze inwestycje i kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ten cel.

1. Miesiąc maj jest dedykowany Najświętszej Maryi Pannie – modlimy się litanią loretańską:

w Zagórzycy – wtorek i czwartek po Mszy św.,

w Damnicy – środa i piątek po Mszy św.

Domaradz – sobota przed Mszą św.

Tradycyjnie proszę o zorganizowanie nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mają próby w kościele parafialnym w: poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.20
  2. Młodzież trwająca w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania ma spotkanie w czwartek o godz. 18.30 w kościele parafialnym.
  3. Dzieci pierwszokomunijne przystąpią do pierwszej Spowiedzi Św. w sobotę 11 maja o godz. 9.00 i od godz.10.15 – okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin tych dzieci.

Natomiast Pana Jezusa w uroczysty sposób przyjmą do swoich serc w czasie Mszy Św. 12 maja o godz.12.00.

Zachęcam wszystkich parafian do modlitwy za dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pokuty i Eucharystii.

1. W sobotę o godz. 15:00 w Damnicy uroczysta Msza Św. w intencji OSP w Damnicy – w intencji strażaków i ich rodzin. Jest to podziękowanie Ks. Proboszcza za wielką życzliwość, współpracę i dyspozycyjność.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii.