Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożegozapraszam do Zagórzycy na godz. 15.00 – będziemy w godzinie miłosierdzia modlić się o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona zostanie na cele charytatywne.

Wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20.05  w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieło pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.

 

  1. Rozpoczyna się miesiąc maj :

1 maja wspominamy św. Józefa – rzemieślnika

3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski – głównej patronki Polski.

Msze św. w Zagórzycy o godz. 9.00 i 12.00, w Damnicy o godz. 7.30 i 10.30, w Domaradzu w czwartek  o godz. 17.00.

 

  1. W związku z Uroczystością NMP w piątek – ludzi chorych i starszych odwiedzę z posługą duszpasterską w sobotę od godz. 8.30.
  2. Miesiąc maj jest dedykowany Najświętszej Maryi Pannie – modlimy się litanią loretańską:

w Zagórzycy – wtorek i czwartek po Mszy św.,

w Damnicy – środa i piątek po Mszy św.

Domaradz – sobota przed Mszą św.

Tradycyjnie proszę o zorganizowanie nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

 

  1. Jest najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in. znakomity tekst ks. Marka Łangowskiego zatytułowany Posłucham was innym razem – dlaczego Ateńczycy nie chcieli słyszeć o Zmartwychwstaniu”.

„Święty Grób” – to z kolei artykuł, z którego dowiadujemy się o mniej znanych faktach dotyczących Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Poruszającą historię wyjścia z narkotykowego uzależnienia i wielkiej miłości do Boga, przeczytacie w rozmowie zatytułowanej „Drugie życie Anny”.

Jak usprawnić mózg po 60-tce? O tym w artykule „Nigdy nie jest za późno”.

 

  1. Jutro o godz. 10.00 pogrzeb śp. Stanisława Szmidtka z Zagórzycy – R.I.P