Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 3 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019

 

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową odprawione zostaną o godz. 16.00 (Domaradz), 17.15 (Zagórzyca) i 18.30 (Damnica). Kapłan posypie naszą głowę popiołem powtarzając słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Obowiązuje nas post ścisły tj. spożywamy potrawy bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do sytości.

Pragnę przypomnieć, że w Wielkim Poście nie wolno katolikom organizować ani uczestniczyć w zabawach, dyskotekach i imprezach masowych. Wielki Post to czas wyciszenia, obfitszej modlitwy i praktykowania dzieł miłosierdzia.

 

  1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 16.30 w Zagórzycy oraz o godz. 18.30 w Damnicy. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 7.30 (Damnica) i 9.00 (Zagórzycy) oraz  w sobotę o 16.45 (Domaradz). Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Pragnę przypomnieć, że do udziału w nabożeństwach pasyjnych zobowiązani są kandydaci do bierzmowania i dzieci, które przygotowują się do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

  1. Spotkanie dla rodziców, których dzieci maja w tym roku przystąpić do I Komunii św. w czwartek o godz. 17.20 w Zagórzycy.

 

  1. W piątek przeżywamy 547 rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie – w tym dniu w sposób szczególny modlimy się w intencji naszej diecezji. Tego dnia jest również międzynarodowy „Dzień Kobiet” – z tej okazji już dzisiaj życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o nich w naszych prywatnych modlitwach.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.