OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 10 lutego 2019

V Niedziela Zwykła

10 lutego 2019

1. W tym tygodniu zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek wspominamy w liturgii św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

1. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można obszerną relację z wydarzeń w Panamie, gdzie odbywały się Światowe Dni Młodzieży. Tekst zatytułowany jest „Panama Młodych”.

„Zawód: ratownik medyczny” to tekst pokazujący, jak naprawdę wygląda ta trudna i często niewdzięczna profesja. Z jakimi problemami w pracy i w życiu osobistym borykają się ratownicy medyczni.

O życiu, darach i charyzmie Świętej Bernadety pisze ksiądz Marek Łangowski w artykule zatytułowanym „Ubóstwo świętej Bernadety i bose stopy Maryi”.

Czy ludzie mieli poczucie humoru w średniowieczu? Tego dowiemy się z artykułu „Roześmiane średniowiecze”.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnamy śp. Mariana Lachowicz. Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 12.30. R.I.P.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.