Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła 3 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

3 lutego 2019

 

  1. Zakończyliśmy czas wizyt duszpasterskich – zwanych kolędą. Bardzo serdecznie dziękuję za czas wspólnej modlitwy, rozmowy i dzielenia się swoimi troskami, rozterkami i radościami. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary. Wszystkie trudne sprawy parafian, którzy prosili o modlitwę, będziemy przedstawiali w środę za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca lutego – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii oraz o liczne, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 

  1. Pragnę przypomnieć pewne zasady organizowania chrześcijańskiego pogrzebu: pierwszą osobą z którą się kontaktujemy jest ks. Proboszcz, możemy to uczynić osobiście lub poprzez kontakt na telefon komórkowy (w dalszym ciągu mamy problem z telefonem stacjonarnym). Następnie udajemy się do zakładu pogrzebowego.

 

  1. Jest nowy numer „Pielgrzyma”, w którym możemy przeczytać bardzo ciekawy artykuł o komunikacji papieża Franciszka z ludźmi młodymi. Polecam również rozmowę z Nadią Hamid – autorką książki: „Gorzka Pomarańcza” – o dzieciach zrodzonych z polsko – arabskich małżeństw.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.