OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2019

Niedziela Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019

1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na misje katolickie.

1. Dzisiaj święcimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań, na znak przyjętego Wcielonego Słowa – Jezusa Chrystusa. K + M + B 2019

1. W następną niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego – tego dnia na Mszach św. dokonam poświęcenia wody, którą wierni przynoszą do kościoła.

Tą niedzielą kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia i rozpoczniemy okres zwykły w liturgii. Jednakże w naszej Ojczyźnie mamy tradycję śpiewania kolęd i przedłużonej radości ze Świąt Narodzenia Pańskiego do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego.

1. Wizyta duszpasterska – kolęda:

– 7 stycznia – Damnica – ul. Lipowa, Dębowa, Wiśniowa, Klonowa i Kasztanowa – godz. 14.00

– 8 stycznia – Damnica – Dębniczka i Budy – godz. 14.00

– 9 stycznia – Damnica – Stawy Rybne, Mrówczyno i ul Polna – godz. 14.00

– 10 stycznia – Damnica – ul. Leśna (Bloki) – godz. 14.00

– 11 stycznia – Mianowice Bloki – godz. 14.00

– 5 stycznia – Wielogłowy – godz.9.00

Ponieważ kolęduję po raz pierwszy proszę o pomoc w postaci podwiezienia samochodem. Kierowcę proszę o przybycie 15 min przed kolędą.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.