Ogłoszenia

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym”

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można artykuł zatytułowany „Błogosławiona obecność ludzi Boga w Algierii”. Ksiądz Marek Łangowski, który uczestniczył w beatyfikacji biskupa Piotra Claverie i jego 18 towarzyszy w męczeństwie podąża śladem św. Augustyna, który właśnie w Algierii przyszedł na świat i nawiązuje do grudniowej beatyfikacji braci Trapistów.

„Alleppo – tu wojna jeszcze” to rozmowa z siostrą Brygidą Maniurką, franciszkanką misjonarką Maryi, od 20 lat przebywającą na misjach w Syrii. Na pytanie, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy tego zrujnowanego miasta, gdzie wciąż toczy się wojna, odpowiada słowami mieszkańców miasta: „Pokoju. Z resztą poradzimy sobie sami”.

O tradycji i współczesnym świętowaniu Święta Trzech Króli przeczytamy w artykule zatytułowanym „Do Stajenki”!

To tylko wybrane propozycje z najnowszego wydania „Pielgrzyma”. W gazecie dużo więcej ciekawych artykułów, gorąco zachęcamy do czytania naszego diecezjalnego pisma.