Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła 11 listopada 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela Zwykła

11 listopada 2018

 

  1. Dzisiaj przeżywamy 100 – lecie odzyskania niepodległości. W tym dniu przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II, który podczas spotkania z młodzieżą w Krakowie, dnia 10 czerwca 1987 r. uczył, że „wolności nigdy nie można posiadać. Jest bardzo niebezpiecznie ja posiadać. Wolność trzeba stale zdobywać. Wolność jest właściwością człowieka, Bóg go stworzył wolnym.(…) Więc wolność jest wymiarem bytu człowieka, wymiarem bytu osobowego i wymiarem bytu wspólnotowego”. Wszystkich zapraszam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  2. Modlitwą wypominkową modlimy się w: środę i czwartek (20 min) przed Mszą św. w Zagórzycy i po Mszy św. w Damnicy w środę i piątek.
  3. W następna niedzielę przeżywamy dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą. Tego dnia wspieramy modlitwą i ofiarą nasze Seminarium Duchowne. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku w godzinach: 15.00 – 16.00.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.