OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 października 2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018

1. Składam serdeczne podziękowania za płody ziemi dla ss. Klarysek w Słupsku.
  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski przed kościołem zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – jak co roku wspieramy zdolną młodzież z ubogich rodzin i w ten sposób budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II – największego z rodu Polaków.
  3. Miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w Zagórzycy: wtorek i czwartek, w Damnicy: środa i piątek. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Dzieci i młodzież będą mogli zgromadzić specjalne obrazki.
  4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych.
  5. W środę zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– wtorek – św. Jadwigi Śląskiej

– środa –  św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– św. Łukasza Ewangelisty

– sobota – św. Jana Kantego, prezbitera

1. Chłopacy, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana, mogą zgłaszać chęć bycia ministrantami. Zapraszam też osoby dorosłe i młodzież, którzy chcieli by w czasie Mszy św. czytać Słowo Boże.
  2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku w godzinach: 15.00 – 16.00.
  3. Można nabywać kalendarze na rok 2019.
  4. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.