Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 7 października 2018

 1. Tradycyjnie, jak co roku, odpowiadając na prośbę ss. Klarysek ze Słupska, odbędzie się zbiórka płodów rolnych. W sobotę 13 października br. od godziny 8.00 rozpoczniemy odbieranie płodów ziemi. Już dzisiaj składam serdeczne podziękowania za złożone dary.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które w piątek uporządkowały ogród plebanijny: „Serdeczne Bóg zapłać”.
 3. Miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w Zagórzycy: wtorek i czwartek, w Damnicy: środa i piątek. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Dzieci i młodzież będą mogli zgromadzić specjalne obrazki.
 4. W wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone Różańce dzieci, które przygotowują się do sakramentów: pokuty i pierwszej Komunii św.
 5. W środę zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek, 11 października br, o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Zagórzycy, spotkanie uczniów klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania. Kandydaci przynoszą ze sobą podania.
 7. W sobotę zapraszam na Mszę Św. o godz. 19.30 po której wspólnie odmówimy Różaniec ku czci Matki Bożej Fatimskiej (13 października 1917 r. miało miejsce ostatnie objawienie Matki Bożej). Kolektę z tej Mszy św. przeznaczymy na Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – jak co roku wspieramy zdolną młodzież z ubogich rodzin i w ten sposób budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II – największego z rodu Polaków.
 9. Chłopacy, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana, mogą zgłaszać chęć bycia ministrantami.. Zapraszam też osoby dorosłe i młodzież, którzy chcieli by w czasie Mszy św. czytać Słowo Boże.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku w godzinach: 15.00 – 16.00.
 11. Można nabywać kalendarze na rok 2019.
 12. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa