Ogłoszenia

Nowenna Pompejańska

Nie bez powodu Nowenna Pompejańska nazywana jest „nowenną nie do odparcia”, „nowenną dla zdesperowanych”.

Jest to skuteczna modlitwa wstawiennicza, a liczne świadectwa ludzi potwierdzają ten fakt. Matka Boża dała wskazówkę ciężko chorej Fortunatynie Agrelli, że ktokolwiek prosić Ją będzie tą modlitwą zostanie wysłuchany „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic Różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne”.

Kult ten rozpropagował Bartolo Longo (wcześniej był satanistą).Został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 1980 roku.

Nowenna pompejańska jest modlitwą wymagającą. Przez 54 dni codziennie odmawia się trzy tajemnice różańca i dodatkową modlitwę: przez pierwsze 27 dni modlitwę błagalną, przez kolejne 27 dni dziękczynną. Ważne jest, by skupić się na jednej wybranej intencji, w jakiej będziemy prosić Boga poprzez wstawiennictwo Matki Boskiej.

Spotkać można świadectwa osób, których prośby nie zostały wysłuchane. W ich wypowiedziach można zauważyć rozczarowanie, niekiedy nawet i rozgoryczenie, żal, poczucie „straconego czasu”. Ale czy czas poświęcony dla Boga, na spotkanie z Nim na modlitwie może być w ten sposób traktowany?

Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej powierzają jej swoje małżeństwa, znalezienie pracy, wyjście członków rodziny lub ich samych z alkoholizmu lub innych nałogów, dar zrodzenia potomstwa. Próśb i podziękowań są tysiące.

Sposób odmawiania tej modlitwy oraz wiele świadectw znajdziemy na stronie internetowej:

https://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska

Możemy także znaleźć liczne świadectwa na: https://www.youtube.com