OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 września 2018

1. Dzisiaj partycypujemy w akcji: „Czyścimy czyściec z Maryją i o. Pio” – chcemy całym Kościołem poprzez modlitwę spieszyć z pomocą naszym braciom i siostrom, którzy oczekują na naszą pomoc. Po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątek Różańca w tej intencji. Jednocześnie zapraszam do wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym w tej intencji.
  2. Zapraszam dzieci, które przygotowują się do sakramentów: pokuty i I Komunii św., do odebrania książeczek po Mszy św.
  3. W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi „Księgi Intencji na rok 2019” informuję że od 3 października można rezerwować intencje Mszy św.  Szczególnie zapraszam osoby, które  pragną w następnym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.
  4. Spotkanie dla ministrantów z całej parafii w sobotę o godz. 9.30 na plebanii. Chłopacy, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana, mogą zgłaszać chęć bycia ministrantami do ks. Proboszcza.
  5. Zapraszam też osoby dorosłe i młodzież, którzy chcieli by w czasie Mszy św. czytać Słowo Boże.
  6. W środę zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W tym tygodniu wspominamy:

-czwartek –  wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

-piątek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

-sobota – święto Świętych Michała, Gabriela i Rafała – archaniołów

Na stronie internetowej znajduje się modlitwa do codziennego odmawiania do św. Michała Archanioła.

1. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  2. Przypominam uczniom kl. VII, że na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce sakramenty – bierzmowanie jest zamieszczony list Ks. Biskupa Ordynariusza oraz podanie o dopuszczenie do formacji do bierzmowania.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku w godzinach: 15.00 – 16.00.
  4. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zdzisława Patynę, którego polecajmy Bożemu miłosierdziu.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.