Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024

1. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą kolektę – przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  2. Trwamy w modlitwie do Matki Bożej. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie majowej;

– Zagórzyca – przed Mszą św.

– Damnica – o godz. 17.30

– Domaradz – godz. 18.00

Także przy krzyżach i kapliczkach na terenie naszej parafii.

1. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 16.00 w Zagórzycy. W czasie adoracji okazja do sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 16.45 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. ku czci św. Rity.
  2. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.30.
  3. W piątek o godz. 15.00 – sakrament pokuty dla dzieci pierwszokomunijnych, natomiast w sobotę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej.
  4. Bardzo dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– Zagórzyca:

– Ofiarodawcom renowacji starych krzeseł i zakupionych nowych pięciu krzeseł – „Serdeczne Bóg zapłać”.

– Ofiarodawcy anonimowi– 300 zł

– Zofia Czajkowska – 200 zł

– Damnica:

– Teresa Bogdan Praszczak – 200 zł

– Ofiarodawcy anonimowi – 100 zł

1. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  2. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
  3. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.