Niedziela Palmowa 24 marca 2024

24 marca 2024

1. Rozpoczynamy najświętszy czas w ciągu całego roku kościelnego – Wieki Tydzień. Zachęcam wszystkich do pięknego przeżycia każdego z tych dni, który nosi nazwę „Wielki”.
  2. Dziękuję za kolektę na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie – przekazaliśmy 1.627 zł.
  3. Kancelaria w Wielkim Tygodniu będzie tylko czynna we wtorek od godz. 15.00 – 16.00.
  4. Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek:

– o godz. 10.00 – Msza Krzyżma Świętego w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

Msza Wieczerzy Pańskiej:

– Damnica godz. 17.30

– Zagórzyca godz. 19.00

Zachęcam do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy:

– w Wielki czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 do 21.00

– w Wielki Piątek – od godz. 8.00 do liturgii Wielkiego Piątek o godz. 19.00

1. W Wielki Piątek nie sprawuje Najświętszej Ofiary Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 8.00 – 9.00 w kościele parafialnym.

Liturgia Wielkiego Piątku:

– Domaradz – godz. 16.00

– Damnica – godz. 17.30

– Zagórzyca – godz. 19.00

Ofiary składane w czasie adoracji Krzyż świętego przeznaczone są na utrzymanie Bazylki Grobu Pańskiego i innych miejsc świętych.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Adoracja Pana Jezusa w grobie od liturgii wieczornej do godz. 21.30

I Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej. Zachęcam wszystkich do prywatnej adoracji Pana Jezusa w tych dniach Jego świętej męki.

1. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 rozpoczniemy świecenie pokarmów. Szczegółowy harmonogram znajduje w gablotkach i na naszej stronie parafialnej.

Najważniejszą liturgię całego roku kościelnego rozpoczniemy o godz. 19.00 w kościele parafialnym– poświeceniem ognia. Na tę liturgie przynosimy ze sobą świece.

1. W niedzielę Zmartwychwstania porządek Mszy św. jest następujący:

Zagórzyca – godz. 6.30 Msza święta z procesją

Damnica – godz.8.30 Msza święta z procesją

Domaradz godz. 10.00 Msza święta z procesją

Zagórzyca – godz. 11.30 Msza święta

1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych:

Domaradz – godz. 7.00

Zagórzyca – godz. 8.30 i 11.15

Damnica – godz. 10.00

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

1. Bardzo dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– Zagórzyca:

Ofiarodawcy anonimowi 600 zł

Pragnę poinformować, że w połowie kwietnia rozpoczniemy wymianę posadzki w całym kościele parafialnym. Zachęcam do wsparcia tej inwestycji.

1. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.