V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024

17 marca 2024

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie – serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólny wyjazd do kina na film: „Powołany 2”. Z naszej parafii obejrzało ten film 76 osób – bardzo się cieszę tak wysoką frekwencją.
  3. Pragnę podziękować panu Zbigniewowi Pawłowskiemu i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zagórzycy za przygotowanie multimedialnej drogi krzyżowej w ostatni piątek.
  4. Bardzo serdecznie dziękuje za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego:

– Zagórzyca – 1.370 zł

– Sąborze – 500 zł

– Karżniczki – 200 zł

1. We wtorek w liturgiczną Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Msza św. o godz. 7.00 w kościele w Zagórzycy połączona będzie z trwającą nowenną w naszej parafii. Tego dnia w naszym dekanacie rozpoczynamy okres spowiedzi wielkopostnej.
  2. W środę okazja do spowiedzi, z udziałem kapłanów z naszego dekanatu, od godz. 17.00 do 18.00. Zachęcam, aby wykorzystać tę okazję do pojednania się z Panem Bogiem.
  3. W każdy piątek Droga Krzyżowa:

Domaradz 16.30

Damnica 16.30

Zagórzyca 18.00

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej Msza św.

Przypominam kandydatom do bierzmowania i I Komunii św. o obowiązku uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

1. „Gorzkie Żale” będziemy śpiewać w każdą niedzielę:

Domaradz – 16.10 (przed Mszą św.

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca – po Mszy św. o godz. 8.30

1. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Wyjazd w Niedzielę Palmową – 24 marca o godz. 12.00. Zapisywać można się u pani Danuty Mielszczuk i Leokadii Nowak.
  2. Bardzo dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– Zagórzyca:

Rodzice i dzieci I – komunijni – 1.000 zł

Zakupiliśmy materiał na całą posadzkę do naszego kościoła parafialnego.

Damnica:

– Barbara Zygmunt Wiśniewscy – 500 zł

1. W następną niedzielę celebrujemy Niedzielę Palmową – na każdej Mszy św. poświęcimy palmy.
  2. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.