IV Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024

1. Serdecznie zapraszam na doroczny odpust parafialny ku czci św. Józefa – 17 marca o godz. 14.00. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Bp. Arkadiusz Okroj. W czasie Mszy św. zostanie poświęcona ikona św. Józefa. Zapraszam wszystkich do uzyskania odpustu zupełnego. Proszę o dekorację naszych domów w symbole religijne.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję panu Zbigniewowi Pawłowskiemu, rodzicom i kandydatom do bierzmowania za posprzątanie terenu wokół kościoła parafialnego.
  3. Bardzo serdecznie dziękuje za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego:

– Zagórzyca – 1.370 zł

– Sąborze – 500 zł

1. W środę zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Szczególnie zapraszam na nowennę rodziny, które w minionym tygodniu nawiedziła Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Wyjazd do Multikina w Słupsku na projekcje filmu pt. „Powołany 2” odbędzie się w czwartek 14 marca. Wyjazd spod kościoła w Damnicy o godz. 17.10, przystanek Karżniczka 17.13, kościół Zagórzyca 17.15, Mianowice 17.18, Sąborze 17.20, Wielogłowy 17.23. Jeśli jest ktoś jeszcze chętny to zapraszamy do zapisów u pana Zbyszka.
  1. W piątek 15 marca o godz. 18.00 młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zagórzycy poprowadzi nabożeństwo drogi krzyżowej wzbogacone o projekcje multimedialną.
  1. W każdy piątek Droga Krzyżowa:

Domaradz 16.30

Damnica 16.30

Zagórzyca 18.00

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej Msza św.

Przypominam kandydatom do bierzmowania i I Komunii św. o obowiązku uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

1. „Gorzkie Żale” będziemy śpiewać w każdą niedzielę:

Domaradz – 16.10 (przed Mszą św.)

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca – po Mszy św. o godz. 8.30

1. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Wyjazd w Niedzielę Palmową – 24 marca o godz. 12.00. Zapisywać można się u pani Danuty Mielszczuk i Leokadii Nowak.
  2. Bardzo dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– Zagórzyca:

Ofiarodawcy anonimowi – 500 zł

Irena czerwonka – 100 zł

W bieżącym tygodniu zakupiliśmy materiał na całą posadzkę do naszego kościoła parafialnego. Oczekujemy na termin jej położenia.

1. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie – polecam ją waszej ofiarności.
  2. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.