II Niedziela Wielkiego Postu 24 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pęplinie w ubiegłą niedzielę – przekazaliśmy do WSD 1.749 zł.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej doroczne ćwiczenia duchowe – rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Władysław Surdyka z Gliwic.
  3. Porządek nauk rekolekcyjnych w poniedziałek, wtorek i środę:

– Domaradz godz. 16.00

– Damnica godz. 17.15

– Zagórzyca godz. 18.30

Wierni, którzy w tych dniach uczestniczyć będą w Mszach i naukach rekolekcyjnych na zakończenie mogą dostąpić odpustu zupełnego. W poniedziałek, wtorek i środę kolekta przeznaczona będzie dla O. Rekolekcjonisty.

1. W środę na Mszach świętych zostaną poświęcone trzy ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które rozpoczną peregrynację po domach naszej parafii. Do ikon dołączone będą modlitewniki i specjalne kroniki w których można zapisywać swoje intencje, postanowienia oraz wyrzeczenia.
  2. Porządek peregrynacji:

Domaradz, Stara Dąbrowa i Karżniczka

Damnica – rozpoczniemy od Bięcina – następnie Mrówczyno, Budy, Dębniczka i Damnica

Zagórzyca – rozpoczniemy od Wielogłów – następnie Sąborze, Paprzyce, Mianowice i Zagórzyca.

W każdą środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, te rodziny, które już nawiedziła Matka Boża. Będziemy się modlili w ich intencjach.

1. W czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Podczas adoracji okazja do sakramentu pokuty z okazji I piątku miesiąca.
  2. W I piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.
  3. W każdy piątek Droga Krzyżowa:

Domaradz 16.30

Damnica 16.30

Zagórzyca 18.00

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej Msza św.

Przypominam kandydatom do bierzmowania i I Komunii św. o obowiązku uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

1. „Gorzkie Żale” będziemy śpiewać w każdą niedzielę:

Domaradz – 16.30 (przed Mszą św.)

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca – po Mszy św. o godz. 8.30

1. Bardzo dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– Zagórzyca:

Joanna Władysław Kostrubiec– 500 zł

Monika Wojciech Wójcik – 300 zł

1. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.