III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023

1. Dziękuję za ofiary złożone, w ubiegłą niedzielę do puszek, na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” – przekazaliśmy na 1030 zł.
  2. Dziękuję mieszkańcom Mianowic, którzy przekazali 870 zł na kościół parafialny. Ofiarę tę dołączymy do środków przeznaczonych na remont posadzki.
  3. Zapraszam na Msze św. roratnie:

– Zagórzyca: wtorek, środa i czwartek dorośli godz. 7.00

– Zagórzyca i Damnica –piątek – dzieci

– Domaradz – sobota 16.30

Na Msze św. przynosimy lampiony a dzieci również serduszka z wypisanymi postanowieniami. Przypominam kandydatom do bierzmowania i I Komunii św. o obowiązku udziału w roratach.

1. W środę zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz.6.30. Następnie roraty dla dorosłych.
  2. Osoby chore i starsze, z posługą sakramentalną, odwiedzę 20 grudnia od godz.8.00.
  3. W środę od godz. 17.00 do 18.00 w naszej parafii okazja do spowiedzi adwentowej w Zagórzycy i Damnicy. Zachęcam aby wykorzystać tę okazję do pojednania się z Panem Bogiem i bliźnim.
  4. Ponieważ Wigilię Bożego Narodzenia, w tym roku, celebrujemy w niedzielę proszę o skorzystanie ze Mszy św. niedzielnej już w sobotę wieczorem lub w niedzielę przed południem. Porządek Mszy św.:

Sobota 23 grudnia:

– 16.00 – Domaradz

– 17.15 – Damnica

– 18.30 Zagórzyca

Niedziela 24 grudnia:

– 8.30 – Zagórzyca

-10.00 – Damnica

1. W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia:

– 20.00 – Domaradz

– 21.15 – Damnica

– 22.30 Zagórzyca

Pragnę przypomnieć, że Msza św. wigilijne nie jest Mszą św. niedzielą więc proszę wybrać udział w niedzielnej Mszy św. w sobotę wieczorem lub w niedzielę przed południem.

1. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św:

– godz. 8.30 i 11.15 – Zagórzyca

– godz. 10.00 – Damnica

– godz. 16.30 – Domaradz

1. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zbiórka do puszek przed kościołami przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych w Zagórzycy:

– Bolesław Kułakowski – 200 zł

– Danuta Lachowicz – 100 zł

– Leokadia Stanisław Nowak – 200 zł

– Ofiarodawcy anonimowi – 500 zł

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Baryła i Henryka Kwiatkowskiego – R.I.P.
  2. Wychodząc z kościoła można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i opłatki na stół wigilijny.
  3. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.