I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023

1. Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa i okres przygotowania duchowego do Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszam na Msze św. roratnie:

– Zagórzyca: poniedziałek i czwartek dorośli godz. 7.00

– Zagórzyca i Damnica – wtorek i piątek – dzieci

– Domaradz – sobota 16.30

Na Msze św. przynosimy lampiony a dzieci również serduszka z wypisanymi postanowieniami.

1. W środę zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz.16.30, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

Jest to jednocześnie pierwsza środa miesiąca zapraszam na Mszę św. ku czci św. Józefa z nowenną. Do wystawionej skrzyneczki można składać intencje modlitewne, które przedstawimy w czasie nowenny.

1. W tym tygodniu przezywamy I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
  2. W piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia poświecimy medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  3. W naszej parafii od Adwentu Msza św. w Domaradzu będzie odprawiana o godz. 16.30.
  4. Osoby chore i starsze odwiedzę bliżej Świąt Bożego Narodzenia – 20 grudnia. Jest to jednocześnie dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii.
  5. W następną niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek przeznaczona jest na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” – polecam ją waszej ofiarności.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztofa Prokopa– R.I.P.
  7. Wychodząc z kościoła można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i opłatki na stół wigilijny.
  8. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.